Skip to content

Asansör Vizyon Dergisi Röportajımız

KEPİ ASANSÖR MARKET Şirket Müdürü EMRE İPEK: Türkiye’de müşteri memnuniyeti konusunda yeni bir çığır açacağız.

Yaşım genç olmasına rağmen, uzun yıllar sektörün içinde bulunmamdan dolayı, ülkemizde asansör sektöründe yaşanan en büyük problemin ne olduğunu, uzun süre özeleştiri yaparak buldum. Bu izlenimlerim ve özeleştirilerim sayesinde Kepi Asansör Market’in hiçbir zaman dürüstlükten ve ciddiyetten şaşmayan, müşterisine verdiği sözü mutlaka yerine getiren ve müşterilerinin 7/24 Kepi Asansör Market firmasına ulaşabileceği bir firma kurdum. Bunun sonucunda müşteri memnuniyetini maksimum seviyeye çıkartarak, Türkiye’de müşteri memnuniyeti konusunda yeni bir çığır açacağız” diyerek 1 yılını geride bırakan Kepi Asansör’ü anlatan Kepi Asansör Market Şirket Müdürü Emre İpek, dergimize özel verdiği röportajda firma faaliyetlerini ve hedeflerini paylaştı.


Bize kısaca kendinizden ve firmanızdan bahseder misiniz?

Ben, Asansör sektörünün en genç ve en dinamik isimlerinden biriyim. Küçük yaşlardan itibaren, okul ara tatillerinde asansör sektörünün çeşitli parçalarının imalatlarında bulundum. Şuan ise Kepi Asansör Market Firmasında Şirket Müdürü olarak görevimi sürdürmekteyim.

Emre Bey, Kepi Asansör hakkında bilgi vererek firma faaliyetlerinden bahseder misiniz?

Kepi Asansör Market, 2015 yılı Mart Ayı’nda Emre İpek imzası altında kuruldu. Genç ve dinamik kadrosuyla müşterilerine hızlı, sorunsuz ve üstün hizmet ile yüzde 100 müşteri memnuniyetini hedef edinen firmamız, her geçen gün pazarlama ve satış ağını genişleterek; ‘Gücümüz, Gücünüz’ parolasıyla emin adımlarla ilerleyen ve tüm müşterilerine çözüm ortaklığı yapan bir firma oldu. Yıllar içerisinde asansör sektöründe çekirdekten yetişen bir eleman olarak gördüm ki; Türkiye’nin asansör sektöründe işini ciddiyetle yapan, imalatçısını ve müşterisini hiçbir şekilde mağdur etmeyen, tedarikçi ve çözüm firmalarına ihtiyacı var. Bu ihtiyacı gidermek üzere çalışmalarına yön veren Kepi Asansör, piyasada yaşanan hizmet eksikliklerini gidermek için faaliyet göstermektedir.

Firma olarak hedefleriniz ve çalışmalarınız nelerdir ?

Kepi Asansör Market olarak, sektörde ilklere imza atmak istiyoruz. Bunun için başlattığımız çalışmaların arasında en önemlisi, imalatçılarımız ile geliştirdiğimiz iş birlikleri. İmalat yapan firmalarımıza sektörümüz için uygun fiyat, yüksek kalite, hızlı termin süreleri sağlayarak üretimlerini gerçekleştirmeleri kapsamında yardımcı olmak istiyoruz. Sahadan edindiğimiz izlenimleri üreticilerimiz ile paylaşarak gerçekleştirdiğimiz inovatif yaklaşımlar ile firmalarımızın kendilerini geliştirmelerine yardımcı olmak istiyoruz. Sektör içerisinde sürekli yaptığımız analizler ve ülkemizdeki rekabet durumunu da göz önünde bulundurduğumuz araştırmalarımızı, işbirliği yaptığımız markalar ile paylaşıyor, karşılıklı görüş alışverişinde bulunuyoruz. Bunun sonucunda ise birlikte çalıştığımız müşterilerimizin, böylesine sert geçen rekabet ortamında, her zaman bir adım önde olmalarını sağlamayı hedefliyoruz. Bu konuda tüm gücümüz ve özverimiz ile çalışmalarımızı sürdürüyoruz ve sürdürmeye de devam edeceğiz.

Bünyenizde yer alan hizmet ve ürünlerden de kısaca bahseder misiniz ?

İmalat ve montaj konusunda tecrübe sahibi olmamın, müşterilerimize avantaj sağladığı kanaatindeyim. Müşterilerimiz kuyu ölçülerini tarafımıza bildirdiğinde, istediği özellik ve ölçüleri baz alarak kuyu yerleşimi sunuyor, doğru malzeme seçiminde yardımcı oluyoruz. Bu hizmet aslında her sattığımız ürün için, Kepi Asansör ile müşterileri arasında işe sağlam temeller atılarak başlanmasını sağlıyor. Şuan için resmi olarak Türkiye’de üretim yapan üç büyük üretici firma; Merih Asansör, Aygünsan Demir Çelik ve Akış Asansör’ün bayilik görevini üstlenmekteyiz. Üç markamız da her zaman ileriyi hedefleyen, sürekli kendini geliştiren, yeniliklere her zaman açık olan, işini ciddiyetle ve özveriyle yapan, ülkemizin ve dünyanın asansör malzemesi ihtiyacını karşılayan firmaları arasında yer alıyor. Bizim, onlar ile birlikte bu yolda yürümemizin en önemli sebebi ve avantaj olarak gördüğümüz durum ise bizden daha da önemlisi olan müşterilerimizi hiçbir koşulda mağdur etmemeleri. Bu da en büyük artılarımızdan bir tanesi. Müşterilerimizin ihtiyaç duyduğu herhangi bir asansör malzemesini tedarik etmeyi, görevimiz olarak düşünüyoruz. Çünkü işimizi severek yapıyoruz. Yaşım genç olmasına rağmen, uzun yıllar sektörün içinde bulunduğum için ülkemizdeki asansör sektörünün en büyük probleminin ne olduğunu, uzun süre özeleştiri yaparak buldum. Bu izlenimlerim ve özeleştirilerim sayesinde Kepi Asansör Market’in hiçbir zaman dürüstlükten ve ciddiyetten şaşmayan, müşterisine verdiği sözü mutlaka yerine getiren ve müşterilerimizin 7/24 Kepi Asansör Market firmasına ulaşabileceği bir firma kurduk. Bunun sonucunda müşteri memnuniyetini maksimum seviyeye çıkartarak, Türkiye’de müşteri memnuniyeti konusunda yeni bir çığır açacağız.

Firma olarak gelecekte neler yapmayı planlıyorsunuz, firma hedeflerinizden kısaca bahseder misiniz ?

Kepi asansör market olarak tüm çalışanlarımız, firmanın kurum ortağıdır. Ekip olarak en başta oluşturduğumuz ilke ve hedeflerimizden şaşmadan, ciddiyetimiz ve samimiyetimizden asla taviz vermeyerek, müşterilerimize en iyi hizmeti sunmaya devam edeceğiz. Hep düşündüğümüz gibi, daha fazla noktaya ulaşarak satış ağımızı genişleteceğiz. Amacımız Kepi Asansör’ün müşterilerine sunduğu güler yüzlü hizmeti, daha fazla noktaya yaymak. Bu yıl şubat ayında Makine Mühendisi Ertan Madencan ile İKİE Asansör Mühendislik firmasını kurduk. Bu firmamızda, sektörde nadir üretilen parçaları, mühendislik hizmetini de katarak son kullanıcıya sunmayı hedefliyoruz. İmalat konusunda da değerli ortağım Ertan Madencan ile sürdürülebilir kalite ilkemizle, müşteri memnuniyeti ön planda tutularak, ilklere imza atmak istiyoruz.

Bize zaman ayırdığınız için çok teşekkür ederiz. Son olarak neler söylemek istersiniz?

Sektörümüzün en önemli dergisi olan Asansör Vizyon Dergisi’ne bu sayısında bizlere yer ayırdığı ve firmamızı tanıtma imkanı sunduğu için, firmamız adına çok teşekkür ediyorum

Diğer Haberler